Za co cenimy Niemców?

 

Za co cenimy Niemców? Na pewno każdy zna ich zamiłowanie do porządku i dokładności. Ordnung muss sein – porządek musi być. Osobiście mam bardzo pozytywne doświadczenia z Niemcami. Zawsze pomocni i gotowi do współpracy. Spotkałem w swoim życiu tylko jednego Dummkopf’a, któremu robiłem renowacje łódki (taka łódeczka Old Spice). Ten Kerl (facet) nawet nie wiedział, gdzie leży Polska i myślał, że pochodzę z Czech. Niestety mimo wielu prób przyswojenia mu wiedzy na temat Polski, mojego pochodzenia, nie przyjął do wiadomości, że istnieje tak piękny kraj jak nasz. Cóż ogólnie nie mogę narzekać, wiekszość Niemców , których spotkałem na mojej drodze, to raczej ludzie mili i przyjaznie nastawieni, choć jest pare cech, które powodują, że bardzo się (my Polacy) od Niemców różnimy. My Polacy jesteśmy spontaniczni i na pewno bardziej wyluzowani niż Niemcy. Nie musimy umawiać sie z kalendarzem na spotkania z przyjaciółmi. Mówię o tym dlatego, że większość Niemców odczuwa Stress (stres), kiedy wpadniesz z niezapowiedzianą wizytą.  Niestety lubimy narzekać (klagen/meckern). Mamy skłonności do pesymizmu. Niemcy są raczej optymistami, ist nicht so schlimm – nie ma tak żlemawiają. Niemcy lubią mieć wszystko zaplanowane, poukładane, punktualnie zrealizowane. Są niczym czekolada Ritter-Sport Quadratisch, praktisch, gut.

Gdyby Hitler był prawdziwym Niemcem, pewnie dokonaliby zagłady całego świata ale jak widać Ordnung (porządek)

u Hitlera na szczęście nie był taki poukładany jak Niemcy sądzili ale to już historia na inny temat…A ty? Co sądzisz o naszych sąsiadach? Za co ich cenisz? Jakie są twoje doświadczenia?

Zobacz za co ten pan ceni Niemców:

A za co cenią nas niemcy? Na pewno cenią nas jako pracowników. Zobacz filmik, który przedstawia niemieckich i polskich pracowników 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.