Zacznij myśleć pozytywnie!

Czy zdarzyło ci się pomyśleć, że nigdy nie nauczysz się języka niemieckiego, że tak dużo jeszcze do nauki zostało a ty tak niewiele wiesz, że twój język niemiecki nie jest na takim poziomie jakbyś tego chciał? Jeśli tak to powiem krótko: Zacznij myśleć pozytywnie. Jedyne co może cię zniechęcić do nauki i spowodować, że będziesz narzekał na język niemiecki jesteś to TY sam. Pamiętaj, że to TY kreujesz swoją rzeczywistość i to od CIEBIE zależy jak będziesz postrzegał naukę i swoje postępy w nauce i czy będziesz z osiągniętych efektów zadowolony.

Możesz myśleć, że wciąż niewiele potrafisz. Możesz wynajdywać to czego jeszcze nie opanowałeś w języku niemieckim i możesz się dołować w te sposób albo możesz zacząć myśleć pozytywnie, doceniać samego siebie i cieszyć nauką. Wybór należy do ciebie 🙂

Proponuję, żebyś:

  • otworzył swoje notatki,
  • przejrzał je i zapisał na kartce to co już potrafisz.
  • Zanotuj dokładnie jakie elementy gramatyczne znasz.
  • Potem zaznacz, które z nich opanowałeś najlepiej.
  • Wynotuj tematy, do których opanowałeś już jakiś zakres słownictwa.
  • Zapisz również co ci się w tym języku niemieckim podoba. I odrzuć wszystkie negatywne myśli, które będą próbowały przeszkodzić ci w wypisywaniu twoich pozytywnych spostrzeżeń.

Zobacz jak dużo już wiesz 🙂

Dzięki podsumowaniu swojej wiedzy zobaczysz dwie strony medalu – to ile już potrafisz i oczywiście to czego jeszcze  CHCIAŁBYŚ się nauczyć.  Pomijaj w swoich wypowiedziach słowo MUSZĘ. Słowo muszę ma negatywny charakter i sprawia, że robisz coś wbrew własnej woli. Powtarzając muszę nauczyć się niemieckiego zniechęcasz się do nauki.

Słowo MUSZĘ zastąp słowem CHCĘ – zmiana słowa zmieni twoje nastawienie do nauki. Spróbuj! Sam zobaczysz.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.