Pomysł na filmik/pytania.

Question Clip ArtStworzyłem tę zakładkę, ponieważ powoli zaczynam się gubić w zadawanych pytaniach i pomysłach na filmik, które do mnie nadsyłacie. Jedne mam na YouTube, Facebook’u inne na mailu. Cieszę się, że tak wielu z was interesuje się językiem niemieckim i chce się go uczyć. Zawsze chętnie pomogę.

Bardzo proszę jeśli macie jakieś pytania związane z językiem niemieckim lub propozycje na filmik z wyjaśnieniem jakiegoś zagadnienia zostawcie go w komentarzu poniżej. Dzięki temu wszystkie pytania będą zgromadzone w jednym miejscu i żadnego nie pominę. Oczywiście trochę to potrwa  zanim nagram odpowiedź, mimo wszystko zachęcam do zadawania pytań. Danke 🙂 und viel Spaß beim Lernen.

Wesprzyj mojego bloga i kanał zostając moim Patronem. Otrzymasz dostęp do unikalnych materiałów i dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku.

Kliknij tu  i dowiedz się jak to zrobić.

498 thoughts on “Pomysł na filmik/pytania.

 1. Niemiecki pierwsze kroki dla osób wyjeżdżających do Niemiec. Urząd pracy, spółdzielnia mieszkaniowa, rozmowa o pracę, , zakładanie konta w banku, wieczor w restauracji, zwiedzanie miasta, wizyta u lekarza np specjalisty, zgłaszanie problemu na policji, ubezpieczanie samochodu i płacenie podatku. Wszystko co potrzebujesz do codziennych czynności.

 2. Witam.
  Ostatnio nurtuje mnie temat apostrofów. Często są stosowane w tekstach piosenek i serialach. Niestety nie wiem jak to czytać i jak to rozumieć. Bardzo chętnie obejrzę odpowiedź w formie filmiku.
  Pozdrawiam
  Marcin

 3. Witam! Nieśmiało podsunę pomysł niemieckiego dla fizjoterapeutów. Część słówek może się pokrywać z pielęgniarkami ale jest dużo zwrotów i poleceń zupełnie innych. Same nazwy ćwiczeń mogą być też fajne. Przykład z angielskiego:

  ćwiczenie o nazwie “wypady” po angielsku to “lunges” 🙂

  Praktycznie poza dwiema stronami na FB nic na temat niemieckiego für Physiotherapeuten nie ma. Na pewno będzie popularny z tego film albo nawet cała seria 🙂

 4. Myślę, że bardzo przydatne było by dyktando z większych liczb np. 44414444.
  Sama mam z tym problem i szukałam podobnych filmików w internecie 🙂
  Pozdrawiam

 5. Dzień Dobry!
  Wiadomo, że nie można oderwać języka od jego zaplecza/kontekstu kulturowego, mam na myśli literaturę, film, muzykę, bajki, kabaret. Zapewne do potocznego niemieckiego też przenikają powiedzenia, zwroty, hasła z tzw. kultowych filmów, książek lub wypowiedzi sławnych ludzi. Myślę że ciekawe było by omówienie kilku przykładów ale w podziale na pokolenia 20,40, 50+ latków. Dlatego wiek bo przecież każde pokolenie ma inne “Kultowe” filmy, postacie, programy, piosenki, książki itp.
  Może już taki filmik powstał?, śledzę Pana wspaniałą pracę od niedawna. Pozdrawiam

 6. Witam Panie Arku. To może wyjaśni Pan jak tworzyć liczbę mnogą rzeczowników. Czy jest jakaś zasada, reguła żebyśmy nie musieli uczyć się rzeczowników w l.mn na pamięć ?

 7. Witam
  Cz mógłby Pan wytłumaczyć, kiedy powinno się używać słówek: Ich glaube, ich denke, meinung ?
  pozdrawiam
  Grzegorz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.