Pomysł na filmik/pytania.

Question Clip ArtStworzyłem tę zakładkę, ponieważ powoli zaczynam się gubić w zadawanych pytaniach i pomysłach na filmik, które do mnie nadsyłacie. Jedne mam na YouTube, Facebook’u inne na mailu. Cieszę się, że tak wielu z was interesuje się językiem niemieckim i chce się go uczyć. Zawsze chętnie pomogę.

Bardzo proszę jeśli macie jakieś pytania związane z językiem niemieckim lub propozycje na filmik z wyjaśnieniem jakiegoś zagadnienia zostawcie go w komentarzu poniżej. Dzięki temu wszystkie pytania będą zgromadzone w jednym miejscu i żadnego nie pominę. Oczywiście trochę to potrwa  zanim nagram odpowiedź, mimo wszystko zachęcam do zadawania pytań. Danke 🙂 und viel Spaß beim Lernen.

Wesprzyj mojego bloga i kanał zostając moim Patronem. Otrzymasz dostęp do unikalnych materiałów i dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku.

Kliknij tu  i dowiedz się jak to zrobić.

494 thoughts on “Pomysł na filmik/pytania.

 1. Myślę, że bardzo przydatne było by dyktando z większych liczb np. 44414444.
  Sama mam z tym problem i szukałam podobnych filmików w internecie 🙂
  Pozdrawiam

 2. Dzień Dobry!
  Wiadomo, że nie można oderwać języka od jego zaplecza/kontekstu kulturowego, mam na myśli literaturę, film, muzykę, bajki, kabaret. Zapewne do potocznego niemieckiego też przenikają powiedzenia, zwroty, hasła z tzw. kultowych filmów, książek lub wypowiedzi sławnych ludzi. Myślę że ciekawe było by omówienie kilku przykładów ale w podziale na pokolenia 20,40, 50+ latków. Dlatego wiek bo przecież każde pokolenie ma inne “Kultowe” filmy, postacie, programy, piosenki, książki itp.
  Może już taki filmik powstał?, śledzę Pana wspaniałą pracę od niedawna. Pozdrawiam

 3. Witam Panie Arku. To może wyjaśni Pan jak tworzyć liczbę mnogą rzeczowników. Czy jest jakaś zasada, reguła żebyśmy nie musieli uczyć się rzeczowników w l.mn na pamięć ?

 4. Witam
  Cz mógłby Pan wytłumaczyć, kiedy powinno się używać słówek: Ich glaube, ich denke, meinung ?
  pozdrawiam
  Grzegorz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.