8 thoughts on “Jak polubić język niemiecki?

  1. Od ponad roku uczę się języka niemieckiego.W trakcie Świąt Bożego Narodzenia miałem możliwość na żywo spotkąć się z tym językiem.Finał był taki że,ja nie rozumiałem co do mnie mówią rodowici Niemcy i ja też nie rozumiałem ich.Mój wniosek jest taki jeśli chcesz komunikować się w tym języku staraj się dużo rozmawiać co nam uczącym się bardzo brakuje.Dlatego szukam osób które chciałyby takie zadanie podjąć.

  2. Nigdy nie lubilam jezyka niemieckiego wlasnie z tych powodow o ktorych wspomniales – politycznych.W domu rodzinnym zniechecano mnie do tego jezyka-dlatego uprzedzenia. Przeznaczenie jednak inaczej sie “ustawilo” niz moglam sie spodziewac. Wyszlam za maz w Niemczech i musialam sie dostosowac do warunkow, slowo “musialam” zmienilam na “chce”(kiedys w filmikach tez o tym wspominales) i caly juz czas pochlaniam ten jezyk z przyjemnoscia. Fajnie ze jestes, caly czas uzupelniam wiedze za pomoca twoich filmikow.

  3. przyłączam się do każdego słowa, należy bowiem rozbudzić w sobie zamiłowanie, a nauka niemieckiego to prawdziwa frajda ;))

  4. Ja uwielbiam język Niemiecki!!! tak to prawda nie zwariowałem :-)w Polsce nie miałem z nim kontaktu ale gdy przyjechałem do Niemczech bardzo mnie się spodobał. Chętnie siadam do nauki w wolnej chwili i z niecierpliwością czekam na nowy filmik 🙂 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.