Ein Interview mit Marcin aus Bielefeld – Hörverstehen

W sobotę w przerwie między zajęciami (24.05.2014) wyszedłem na chwilę do samochodu i usłyszałem po drodze język niemiecki postanowiłem to sprawdzić. Jako że zawszę noszę ze sobą mikrofon zrobiłem szybki wywiad, żeby wykorzystać go w celach edukacyjnych. I tak powstało ćwiczenie Ein Interview mit Marcin aus Bielefeld – Hörverstehen. Uważam, że takie spontaniczne teksty słuchane są lepsze niż te wyreżyserowane w podręcznikach.

W trakcie słuchania pojawią się na erkranie pytania. Przeczytaj pytanie i zaznacz prawidłową odpowiedź. Ćwiczenie przygotowałem za pomocą strony Edpuzzle.com więc jest w ćwiczeniu trochę angielskiego. Jeśli czegoś nie zrozumiesz napisz w komentarzu to wytłumaczę wszyskie niejasności.

Udostępnij

6 komentarzy do “Ein Interview mit Marcin aus Bielefeld – Hörverstehen

  1. Witam! Film jak zawsze interesujący i pomocny przy nauce języka niemieckiego :). Niestety nie działa u mnie opcja „Submit” w 3 początkowych pytaniach. Przy następnych wszystko funkcjonuje poprawnie. Ktoś ma taki sam problem?

  2. Na youtube jest seria odcinków pt”easy german”.Autorzy chyba studenci wychodzą na ulice i zadają spontanicznie ludziom różne pytania.Filmiki są z napisami.Myśle, że warte uwagi,Panie Arku prosze o opinie na temat tych filmików,będe bardzo wdzięczny.

  3. Zrobiłam dużo więcej błędów niż poprzedniczka. Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę stronę. Uczenie się „na sucho” , bez konfrontacji z żywym językiem skutkuje bardzo bolesnym zderzeniem z rzeczywistością. Ja to przeżyłam. Jak najwięcej takich naturalnych dialogów, wiadomości WOLNO czytanych.

  4. Eh popełniłam kilka błędów (bodajże 2), ale jak na brak styczności z językiem to i tak jestem z siebie dumna 😉 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.