Co czytać po niemiecku? – Deutsch aktuell

Ucząc się języka niemieckiego zaniedbujemy często czytanie. Wynika to w wielu przypadkach z braku czasu. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na długą lekturę. Często bywa też tak, że jeśli znajdziemy czas na książkę w języku niemieckim, to okazuje się ona zbyt trudna i ciągłe sięganie po słownik wybija nas kompletnie z przyjemności czytania.   Dlatego dziś chciałbym zaproponować wam dwumiesięcznik Deutsch aktuell – czasopismo w języku niemieckim. Jest to magazyn, tworzony przede wszystkim z myślą o uczących się języka niemieckiego. Można go czytać już od poziomu A2. To kolorowe czasopismo dostarcza czytelnikowi dużo rozrywki.  Znajdziemy w nim ciekawe artykuły dotyczące bieżących wydarzeń, ciekawostek o krajach niemieckojęzycznych, informacje o ciekawych ludziach i miejscach, przepisy na pyszne dania, objaśnienie ciekawych słówek i zwrotów. Znajdziemy również krótkie opisy zagadnień gramatycznych. Ten magazyn zawiera tak różnorodny materiał, że sam chętnie po niego sięgam i  korzystam z niego również na zajęciach z moimi uczniami.  A najlepsze jest to, że nie trzeba sięgać po słownik jeśli nie rozumiemy jakiegoś wyrazu, ponieważ każdy tekst zawiera wyjaśnienie  słówek i zwrotów użytych w tekście.  Artykuły można również odsłuchiwać np. na telefonie w formie audio, więc jeśli ktoś miałby ochotę posłuchać i  poćwiczyć np. czytanie na głos, to też jest taka możliwość. Myślę, że warto sięgnąć po Deutsch aktuell. Jeśli macie ochotę  zapoznać się z najnowszym numerem możecie zakupić go  klikając TU.

W ostatnim numerze (lipiec – sierpień 2017) znalazłem ciekawy artykuł dotyczący dialektów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii). Będzie on świetnym uzupełnieniem filmiku, w którym będę poruszał właśnie temat dialektów 🙂 . Bis dann. Filmik już wkrótce.

Udostępnij

6 komentarzy do “Co czytać po niemiecku? – Deutsch aktuell

  1. Kupiłam to czasopismo 🙂 Świetny materiał do nauki. Dziękuję. PS. Nie mam niestety pojęcia jak pobierać pliki MP3 z kodów do DA? Jakaś aplikacja jest mi potrzebna?

    1. Tak, jest potrzebna aplikacja na telefon. Wszystko jest opisane w instrukcji w czasopiśmie. Jeśli sobie Pani nie poradzi, proszę dać znać, zrobię osobny wpis na ten temat.

  2. A ja właśnie czytam. Książki, które pisane są na tyle prostym językiem, że czytanie sprawia przyjemność mimo, że trafiają się nowe, nieznane słowa. Wymienię choćby kilka, które nabyłam za symboliczne euro na pchlim targu:
    – Rowena Farre – “Freundschaft mit Tora”
    – Giovannini Guareschi – “Don Camillo und Peppone”
    Georges Simenon – ” Maigret stellt eine Falle”
    Lekkie, zabawne i interesujące.
    Pozdrawiam Pana i wszystkich zmagających się z zawiłościami języka niemieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.