144 najważniejsze niemieckie rzeczowniki

144 najważniejsze niemieckie rzeczowniki to książka, którą polecam każdemu, kto chce opanować najczęściej używane rzeczowniki w języku niemieckim, a wiadomo, żeby dobrze opanować język, należy przyswoić sobie te wyrazy, które są najczęściej używane w mowie i piśmie. Ta propozycja autorstwa Agnieszki Drummer i Agnieszki Sochal (wyd. POLTEXT) pozwoli Ci poznać i nauczyć się 144 rzeczowników w kontekście, to znaczy, że każdy rzeczowniki pojawia się w kilku przykładowych zdaniach. Tak przy okazji pojawia się mnóstwo innych ciekawych słówek, ale skupmy się na rzeczownikach. Każdy z rzeczowników pojawia się w trzech grupach: ŁATWE, TRUDNE i CIEKAWE.

Grupa ŁATWE zawiera proste zdania i prezentuje najpopularniejsze znaczenie rzeczownika.

Grupa TRUDNE zawiera bardziej skomplikowane zdania.

Grupa CIEKAWE zawiera zbiór przysłów lub myśli znanych osób, w których występują omawiane rzeczowniki.

Przykładowa strona:

Na końcu książki znajduję się jeszcze część ogólna, która zawiera wiele ciekawych i przydatnych zagadnień dotyczących rzeczownika. Wszystko to, co należy wiedzieć na jego temat, odmiana przez przypadki, przedrostki, przyrostki i wiele innych zagadnień gramatycznych potrzebnych w nauce rzeczowników.

Jedyne czego mi brakuje w tej książce to koloru, który wyróżniałby np. wybrane zdania lub wybrane rzeczowniki np. zgodnie z rodzajem męskim (niebieski), żeńskim (czerwony) i nijakim (zielony). Z pewnością ożywiłoby to książkę wizualnie i pomogłoby w skuteczniejszym zapamiętaniu rodzajników, ale to takie moje widzimisię. Z drugiej zaś strony można sobie samemu zaznaczyć w książce rzeczowniki kolorem, np. te z którymi się już zapoznaliśmy.

Na pewno warto zapoznać się z tą książką. Wszystkie przykładowe zdania tłumaczone są na język polski, co nie tylko pozwoli dokładnie zrozumieć omawiane rzeczowniki ale z pewnością pomoże przy okazji wchłonąć sporo przydatnych czasowników.

Swój egzemplarz możesz zamówić na stronie wydawnictwa POLTEXT klikając TU lub sprawdź poniżej gdzie kupić najtaniej:

1 myśl w temacie “144 najważniejsze niemieckie rzeczowniki

  1. Dzięki, Arku, za recenzję. Już kilka razy natrafiłam na tę książkę w blogosferze. Miałam kiedyś na półce analogiczną publikację tej autorki, dot. czasowników. Dla mnie, tamta publikacja była nieprzydatna, wiec odsprzedałam ją. Obawiam się, ze tak samo byłoby i z tym tytułem. Takie uczenie się jest trochę “na siłę” i mimo wszystko – bez kontekstu. Lepiej zapamiętuje się słowa, ucząc się języka w ogóle, a nie tylko jednego, konkretnego słowa, nawet gdy są przykłady jego użycia. Tak jest też, przecież, często w słownikach, a czy ułatwia to jakoś naukę? Nie sadzę. Dlatego nie kupię tej książki, choć nie wykluczam, ze komuś się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.