10 myśli w temacie “10.000 subskrybcji – dziękuję!

 1. Hallo !
  Gratuluję 10 000 i do kolejnej sumki —> 🙂
  Mój pomysł to, tort z 10 świeczkami (ładna grafika) i ŚPIEWAMY !!!
  Ludzie śpiewamy ucząc się i poszerzajmy Dział Muzyka.

  Mieszkam w Austrii i wielokrotnie było mi smutno i głupio gdy:
  – Nie znałam ich tradycyjnego 100 lat.
  – Nie znam ich najczęściej śpiewanych piosenek i gdy uczestniczyłam w rodzinnej uroczystości (gdzie wiele rodzin śpiewa – moja rodzina też śpiewała i był to jeden z elementów naszej wspólnoty. Dziś rodziny się oddalają i śpiewają tylko na Gwiazdkę, a szkoda 🙁
  Więc podpowiadamy Panu Arkowi, najlepiej najczęściej śpiewane, następnie inne z ciekawą treścią (nie za bardzo poetycką, tylko taką rzeczywistą) i dobrze by było gdyby śpiewający miał dobrą dykcję, czyli wybrać takie nagranie, w którym słyszymy wyraźnie poszczególne wyrazy. Widzę, że na YT niektóre piosenki (w dziale) już nie istnieją, więc trzeba się zastanowić nad podawaniem piosenki w mp3.
  Czyli moja propozycja, to ŚPIEWNIK 🙂
  A może ŚPIEWNIK + ŻYCZENIA = wszyscy składają życzenie, my też powinniśmy dobrze życzyć. Tutaj ludzie bez przerwy sobie dobrze życzą, na spotkaniu, przed obiadem, po obiedzie, na noc, na po prostu każdą okazję + UŚMIECH.
  Generalnie są weselsi, mimo, że niektórzy też mają gorsze warunki finansowe. Naprawdę lepiej i sympatyczniej się żyje.
  Nie spotykasz SERCA ? – pokaż swoje SERCE, a tamte SERCA Cię usłyszą, uszanują. Wystarczy, że również będziesz szanować, nie obgadywać …. Tylko trochę cierpliwości, serdecznej wyrozumiałości szczególnie dla osób starszych.
  Sądzę, że Dział Muzyka, jest trochę martwy, bo nie ma tłumaczenia na język polski. Panie Arku, ja też odkładam na jutro, ale jak dzień mija, to nie mam sił szukać w słowniku tego co nie kumam. Jeżeli można to POPROSZĘ.
  Pozdrawiam 🙂

  1. Tak się składa, że chciałbym również rozwinąć temat muzyczny w języku niemeckim. Zamierzam nagrywać piosenki do nauki języka. Mam już pare pomysłów. Kiedyś często grałem na lekcjach na gitarze ale gitara jest już kaputt. Myślę, że jak już zakupię gitarę to temat ruszy. Na razie pojawia sie zawsze coś innego do zrobienia.
   Może któregoś dnia stanie się mój blog moim źródłem utrzymania i wtedy będę mógł się całkowicie poświęcić przygotowywaniu różnych materiałów do nauki języka niemieckiego. Byłoby rewelacyjnie 🙂

   1. A może pogodzić jedno i drugie.
    Nagrywać podczas prywatnych lekcji (bez pokazywania twarzy uczniów). Jest wiele takich nagrań: mówionych, śpiewanych, dyskutowanych na różne tematy (nie tylko niemiecki)i fajnie się ogląda (przegrywam na mp3). Bez perfekcjonizmu, to właśnie mnie ogranicza, ale pracuję nad tym. Kamerkę na stojak i nagrywać, potem oceniać, co gorsze kasować z postanowieniem poprawy fragmentów następnym razem. Coś się wybierze.
    Ja często znajduję tłumaczenia tekstów piosenek, ale trudno mi to ocenić, czy jest prawidłowo.
    Zrezygnować z pracy, to trudne, za dużo, za drogo na własnym. Ale powolutku dodatkowe zadania przy okazji ?
    Życzę pomysłu na KSIĄŻKĘ 🙂

 2. Witam. Uwielbiam Pana stronę jest bardzo fajna, a pomysł z grami między innymi w wisielca jest genialny! Mam nadzieje, że będzie ich coraz więcej bo to naprawdę bardzo prosty sposób na przyswojenie słownictwa :)!

 3. Witam i gratuluję. A skoro pyta Pan o nowe pomysły na wideo, to pozwolę przypomnieć swój z 14 lipca. 😛

  ***

  Witam. Czy może Pan wyjaśnić kiedy używamy keit, a kiedy heit przy tworzeniu rzeczowników od przymiotnikowych? Jest na to jakaś reguła? Dlaczego piszemy “Wirklichkeit”, a “Wahrheit”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.